arrow
arrow

Kayısı, hazımsızlık ve kabızlık sorunlarına karşı çok etkilidir. Öyle ki bir kaç adet kayısı yemek güçlü müsil etkisi göstererek kabızlığa karşı iyi gelebilir. Ayrıca; kulak ağrıları, ateş, deri hastalıkları ve kansızlığa karşı etkilidir. Kansere karşı faydalı besinler arasındadır. Kayısı çekirdeklerinden elde edilen kayısı yağı, kasları gevşetici ve yaraları tedavi edici etkilere sahiptir. Cildi güzelleştirici etkisi vardır. Cilde olan katkılarından dolayı kozmetik ürünlerinde kullanılır. Aynı zamanda görme bozukluklarına iyi geldiği bilinmektedir. Kalp sağlığına olumlu etkileri olan kayısının faydaları arasında, solunum hastalıklarına iyi gelmesi, kemik gücünü arttırması ve vücudun elektrolit dengesini koruması sayılabilir.

Diyar Tarım hakkında merak ettikleriniz

Hakkımızda

Diyar Tarım üretim aşamaları ve bilgiler

Üretim

Diyar Tarım ürün spesifikasyonları

Spesifikasyonlar

Diyar Tarım kalite politikaları

Kalite Politikası

Diyar Tarım'a Hoşgeldiniz

Bir dünya şirketi olmak prensibi ile faaliyetlerine başlayan Diyar Tarım Ürünleri 1998 yılında asıl işi kayısı yetiştiriciliği olan bir aile tarafından kurulmuştur.
Önceleri küçük bir kapasite ile çalışan Diyar Tarım Ürünleri kısa zaman içerisinde kalitesi güvenilirliği ve disiplinli çalışma prensibi ile sektör içerisindeki yerini sağlamlaştırıp kapasitesini artırmıştır. En son teknolojiye ve kalite standartlarına uygun yıllık 5000 ton üretim kapasiteli yeni işletmesine 2003 yılında geçmiştir. Bina yapımı, makine teçhizat alımı, çevre düzenlemesi dahil her aşaması Gıda Mevzuatına uygun olarak tasarlanan bu işletme, 8000m2 si kapalı olmak üzere toplam 23000 m2 alan üzerine kurulmuştur. 

Bizden Haberler